ОПИС:
це розбухаючий гідрофільний шнур на основі акрилового полімерного каучуку, який розширюється під час контакту з водою. Призначений для запобігання проникненню води через бетонні будівельні шви, для утворення надійної герметизації швів.
ПЕРЕВАГИ:
- швидке та просте встановлення (не вимагає висококваліфікованих монтажників та спеціального інструменту)
- не втрачає своїх властивостей при багаторазових циклах «набухання- висихання»
- має однорідну структуру, не піддається вимиванню при експлуатації
- витримує гідростатичний опір до 7 атмосфер
- стійкий до дії солоної води та різних хімічних речовин
- безпечний у використанні, нетоксичний
- висока довговічність та морозостійкість
- ущільнювач доступний у різних розмірах для певних технічних завдань
ГАЛУЗЬ ЗАСТОСУВАННЯ:
- герметизація технологічних швів бетонування (холодний, робочий шов)
- герметизація місць проходження інженерних комунікацій у підземній частині будівель
- басейни, резервуари для води, каналізаційні системи, водоочисні споруди
- шви фундаменту, підвальних стін та конструкцій
Технологія укладання
Підготовка поверхні: Поверхня, на яку встановлюється профіль, повинна бути рівною (без раковин, стирчящого щебеню), очищеної від бруду та пилу, цементного молочка, олій, льоду. Рекомендується загладжування свіжоукладеного бетону в місцях, де буде укладено профіль. Допускається встановлення профілю на злегка вологу основу, проте скупчення води повинні бути обов'язково видалені з поверхні перед виконанням укладання.
Особливості монтажу: Профіль укладається по центру елемента, що герметизується, з урахуванням мінімальної відстані від краю конструкції 70-100 мм. Вибір варіанта кріплення профілю (з використанням клейового складу або за допомогою дюбелів) здійснюється виходячи з температурно-вологісних умов експлуатації, а також конфігурації та якості поверхні конструкції.
Приклеювання набухаючого шнура з гідрофільної гуми може бути виконане спеціальним клеючим складом, що має аналогічні з ним технічні характеристики. В процесі установки
клей наноситься як на сам профіль, так і на основу. Допускається застосування комбінованого способу кріплення: механічного та клейового.
Під час монтажу профілю необхідно стежити за його щільним приляганням до основи. З'єднання між собою профілів здійснюється надійно стик у стик. Слід оберігати встановлений профіль від тривалого контакту з водою до початку процесу укладання бетону. Короткочасна дія атмосферних явищ, такі як дощ, туман, роса і т.п. не призводять до набухання матеріалу.