Підвал – це приміщення під першим поверхом будівлі. Головна особливість підвалу в тому, що він розташований нижче рівня землі. Добре, коли підвал зроблений правильно і якісно. Однак так буває далеко не завжди...
...ять, ... дець, ...еть - можна почути від власників підвальних приміщень, які виявили у своєму колись сухому приміщенні воду і вогкість. Так..., таке буває і дуже часто.
Неприємні сюрпризи у вигляді підтікання та підтоплень, як правило, проявляються у міжсезонний період – навесні і восени. Саме в цей період рівень грунтових вод піднімається на найвищу позначку.
Практика виконання гідроізоляційних робіт у Харкові показує, що основними причинами вогкості і підтоплень є відсутність гідроізоляції або її неправильне пристрій, неякісні або не вірно підібрані матеріали. Загалом, варіантів безліч. Однак, як правило, в такій ситуації крайніх не знайдеш...
Традиційно гідроізоляцію фундаменту виконують зовні матеріалами на бітумній основі (толь, руберойд, мастики). З достоїнств таких матеріалів багато виділяють їх уявну дешевизну. Але є ряд недоліків. Наприклад, нетривалий термін служби - 5-7 років. Крім того, при мінімальному механічному порушенні цілісності покриття порушується весь контур гідроізоляції. Якщо вода потрапляє яким-небудь чином між шаром гідроізоляційного матеріалу і фундаментом, залишається тільки питання часу - наскільки скоро матеріал відшарується. Результат – протечки.
Однак, немає не вирішуваних проблем. Якщо підходити глобально, то є два варіанти – відкопувати зовні або вирішувати питання зсередини. Відразу зазначимо, що в будь-якому випадку – відновлення гідроізоляції задоволення не дешеве і клопітка. Але проблему треба вирішувати, т. к. сирий підвал – це перш за все втрата функціональності будівлі. Якщо вчасно не виконати ремонтно-відновлювальні заходи, надалі в бетоні будуть розвиватися деструктивні процеси, які незворотні. Утворюються мікротріщини можуть знижувати міцність цементного каменю. Конструкції стають водопроникними і поступово руйнуються. Крім того, в сирому підвалі завжди присутні висока вологість повітря, конденсат, цвіль, неприємні запахи і т. д. і т. п.
Отже, зовні гідроізоляцію відновити не завжди можливо, оскільки відкопати будівлю по периметру з ряду причин буває проблематично. До того ж у зимовий час, або під час дощу роботу по ремонту гідроізоляції зовні якісно зробити неможливо.
Розглянемо технологію гідроізоляції підвалу зсередини. Варіант з цегляною кладкою обговорювати не будемо, оскільки це окрема тема для розмови. Відразу хочемо дати пораду: якщо рівень грунтових вод високий, то стіни підвалу ніколи не зводите з цегли – головний біль вам буде забезпечена назавжди. Крім того, ефективних технологій гідроізоляції цегляної кладки зсередини не так вже і багато і всі вони дорогі.
На нашу думку, заснованому на практиці виконання гідроізоляційних робіт у Харкові, найбільш вдалою конструкцією підвального приміщення є монолітні бетонні стіни, спираються на стрічковий фундамент. Їх підвищену і надійну водонепроникність забезпечує не тільки відсутність безлічі стиків, на відміну від конструкцій, виконаних з фундаментних блоків, але і спеціальні гідроізоляційні матеріали (гідроізоляційна добавка в бетон «Мегатрон Добавка», наприклад), що вводяться до складу бетону на стадії його приготування.
Візьмемо найбільш типовий варіант, коли підлога виконана з бетону, а стіни монолітні або з фундаментних блоків. Відразу хоти засмутити - «малою кров'ю» не обійтися. Якщо у підвалі стіни оштукатурені, виконано внутрішнє оздоблення, на підлозі плитка – то в більшості випадків все це повністю або частково доведеться «розбомбити» ... незалежно від обраної технології.
Досвід отриманий фахівцями ТОВ «Тэриос» (р. Харків, (057)- 714-17-29) в ході виконання гідроізоляційних робіт в р. Харкові показує, що найбільш вразливими з точки зору гідроізоляції є: примикання стін та плити підстави, стики стін між собою, якщо вони бетонировались окремо, холодні шви бетонування (місця контакту затверділого і свіжого бетону при перервах в бетонуванні в рамках однієї площини), місця посиленого армування (по причині недостатнього ущільнення бетону в цих вузлах), технологічні отвори кріплення опалубки (навіть якщо вони зачеканены розчином), вводи комунікацій.
В блочних конструкціях найбільш уразливі місця – шви між блоками і цегляні вставки (якщо такі є).
Як показує практика, внутрішня гідроізоляція підвалу рулонними матеріалами не є ефективною, так як вода поступово відриває матеріали від поверхні. Гідроізоляційні матеріали штукатурного типу також неефективні, оскільки не тримають негативного тиску і з часом відшаровуються.
Для вирішення подібних проблем ефективні «Мегатрон Шовний» (шовний гідроізоляційний матеріал) і «Мегатрон Проникаючий» (гідроізоляційний матеріал проникаючої дії). При необхідності, для зупинки напірних теч використовуються матеріали «Мегатрон Пломба».
Гідроізоляція підвалу зсередини матеріалами «Мегатрон» не складна, але вимагає суворого дотримання технології.
Всі шви, примикання і тріщини необхідно расштрабить і загидроизолировать шовним матеріалом «Мегатрон Шовний». Дія обох матеріалів засноване на принципах безусадочний, пластичності, водонепроникності і високої адгезії до бетонних, кам'яних, цегельних і металевих поверхонь.
Після цього, бетонну поверхню, попередньо ретельно очищену і добре зволожену, необхідно опрацювати у два шари гідроізоляційним матеріалом проникаючої дії «Мегатрон Проникаючий».
Суха суміш матеріалу змішується з водою і наноситься на вологу поверхню бетону. Чим вище вологість поверхні, тим ефективніше пройде процес проникнення матеріалу у бетон. Компоненти «Мегатрона Проникаючого» проникають по капілярах бетону всередину навіть проти струму води, завдяки створенню осмотичного тиску. Ці новоутворення є складовою частиною бетону. Завдяки такій властивості рідин, як наявність сил поверхневого натягу, вони не пропускають воду – навіть якщо створити тиск, що дорівнює тиску двухсотметрового стовпа води на один квадратний сантиметр поверхні бетону.
При цьому, такі кристали не є перешкодою для пари, що дуже важливо. Бетон зберігає здатність «дихати».
После обработки материалами «Мегатрон», бетон приобретает кроме полной водонепроницаемости и такие свойства как стойкость к действию химикатов, кислот, щелочей, промышленных и сточных вод, нефтепродуктов. Мегатрон повышает марку бетона по прочности и морозостойкости.
Для гидроизоляции кирпичных вставок между блоками ФБС и недоуплотнений в бетоне, эффективен материал «Мегатрон Ремонтный Р-1».
Материалы ТМ «Мегатрон» неоднократно применялись ООО «Тэриос» (г.Харьков) для гидроизоляции подвальных и заглубленных помещений в г.Харькове.
Хотим отметить, что гидроизоляцию подвала материалами ТМ «Мегатрон» самостоятельно выполнить возможно, но необходимо четко соблюдать технологию. А лучше всего обратиться к специалистам, которые качественно выполнят работы и предоставят гарантию.
Сотрудники ООО «Тэриос» (г.Харьков) могут выполнить гидроизоляцию фундаментов и подвалов изнутри, а также провести ремонтные работы для восстановления гидроизоляционных свойств конструкций.
ООО «Тэриос» специализируется на выполнении работ по гидроизоляции подвалов, полузаглубленных и заглубленных сооружений, резервуаров из бетона, бассейнов и т.д.
Професійний підхід, досвід виконання гідроізоляційних робіт у Харкові, використання сучасного обладнання та Мегатронэффективных гідроізоляційних матеріалів гарантують надійний захист споруд від вологи.